Naslovna Aktivnosti Arhiva 2012 U susret Dečijoj nedelji
U susret Dečijoj nedelji Štampa
ponedeljak, 24 septembar 2012 21:47

Prva nedelja u oktobru u čitavom svetu i kod nas posvećena je deci. Tradicija obeležavanja Dečije nedelje veoma je duga, više od pedeset godina. Ova manifestacija je posvećena zaštiti prava dece i afirmaciji Konvencije o zaštiti prava deteta.

Program aktivnosti obeležavanja odvija se tradicionalno svake godine i ima moto kojim se fokusira pažnja i označava aktuelna tema. Ove godine Dečija nedelja se održava kao deo šire nacionalne kampanje pod nazivom „Bolji smo zajedno“, a posebna pažnja se posvećuje inkluziji i promociji prava dece sa smetnjama u psihofizičkom razvoju. U skladu s tim, moto Dečije nedelje 2012. godine glasi: „Rastemo kao jedno - bolji smo zajedno“. U prilogu možete pogledati raspored aktivnosti naše ustanove tokom ove manifestacije.

1_decija-nedelja-apatinski.jpg1_decija-nedelja-centralna.zgrada.jpg