Naslovna Aktivnosti Arhiva 2012 Održana stručna predavanja iz oblasti specijalne edukacije i rehabilitacije
Održana stručna predavanja iz oblasti specijalne edukacije i rehabilitacije Štampa
ponedeljak, 22 oktobar 2012 21:40

Škola za osnovno i srednje obrazovanje sa domom „Vuk Karažić“ je u četvrtak, 11. 10. 2012. godine, u Svečanoj sali Opštine organizovala stručna predavanja iz oblasti specijalne edukacije i rehabilitacije. Cilj ovih predavanja bio je unapređenje profesionalne kompetencije zaposlenih u obrazovnim ustanovama, a u svrhu unapređenja kvaliteta i dostupnosti obrazovanja, vaspitanja i stručne podrške deci i učenicima sa smetnjama u razvoju.

Program predavanja bio je sledeći:

1. Uvodna reč organizatora;

2. Ponašanje deteta sa autizmom u školi (nenad Glumbić, redovni profesor Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju, Beograd)

3. Tehnike pružanja podrške deci sa autizmom u školi (Mirjana Đorđević, asistent Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju, Beograd)

4. Formulisanje ciljeva obrazovanja u postupku izrade individualnih obrazovnih programa (Branislav Brojčin, docent Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju, Beograd)

5. Psihijatrijski poremećaji dece školskog uzrasta (Ana Kesić, dečiji psihijatar, Institut za dečiju neurologiju i psihijatriju, Beograd)

Predavanja su organizovana u okviru projekta "DELO - defektološka logistika". Podrška za ostvarenje ovog projekta obezbeđena je u okviru projekata «Pružanje unapređenih usluga na lokalnom nivou» - DILS, koji realizuje Vlada Republike Srbije, Ministrarstvo prosvete, sredstvima Svetske banke / Međunarodne banke za obnovu i razvoj (IBRD) zajam br. 7510Y3.

PA110020.JPGPA110026.JPGPA110006.JPGPA110007.JPGPA110008.JPGPA110011.JPGPA110013.JPG