Naslovna
Brzo slaganje čaša Štampa
ponedeljak, 12 novembar 2012 17:23

ŠOSO sa domom „Vuk Karadžić“ Vas poziva da, u četvrtak 15. novembra 2012. godine, u prostorijama objekta na Apatinskom putu 29., uz druženje brzo slažete čaše sa nama. Ovaj događaj je deo šire manifestacije "Slažite! - najviše ljudi koji u jednom danu na različitim lokacijama slažu čaše“, koja se organizuje svake godine u novembru s ciljem da se obori Ginisov rekord po broju onih koji se oprobaju u ovoj disciplini. Organizator je Svetska Asocijacija za slaganje čaša (WSSA), koja je oformljena 2001. i od tada se zalaže za promovisanje ovog sporta u svetu. Jedini predstavnik Srbije na ovom događaju je ŠOSO sa domom “Vuk Karadžić”.  Naša zemlja učestvuje po prvi put kao jedna od 28 zemalja (7 u Evropi).

Brzo slaganje čaša je sportska disciplina koja je širom sveta deo plana i programa nastave fizičkog vaspitanja. Prvi put se pojavljuje osamdesetih godina prošlog veka u Kaliforniji, dok je kao sportska disciplina formirana devedesitih, a svoju punu ekspanziju doživljava nakon 2007. godine. Ono što olakšava uvođenje ove discipline u nastavu je što deci ne morate objašnjavati zašto je dobra za njih - oni prosto uživaju u izazovu i rado ga prihvataju. Brzo slaganje čaša pomaže učenicima da razviju bimanuelnu spretnost i ostvare kvalitetniju koordinaciju leve i desne ruke. Slaganje pomaže pri uvežbavanju sportskih i drugih aktivnosti u kojima je važna upotreba obe ruke, kao što je sviranje na muzičkim instrumentima ili rad na računaru. Praćenje redosleda i obrazaca su takođe elementi brzog slaganja čaša koji mogu pomoći u sticanju akademskih veština, kao što su čitanje i razvoj matematičkog mišljenja.

plakat ivana - preview.jpg