Naslovna Aktivnosti Arhiva 2012 Međunarodni dan osoba sa invaliditetom
Međunarodni dan osoba sa invaliditetom Štampa
sreda, 12 decembar 2012 12:33

Međunarodni dan osoba sa invaliditetom je ustanovljen pre tačno dve decenije. Tema  ovogodišnjeg Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom je bila :  „Uklanjanjem barijera ka stvaranju  inkluzivnog  i pristupačnog  društva za sve“.

U našoj školi ovaj dan je obeležen aktivnostima učenika i nastavnika u saradnji sa partnerima iz lokalne sredine.

Korisnici i nastavnici Dnevnog boravka za omladinu i odrasle sa smetnjama i invaliditetom su posetili svoje prijatelje iz Udruženja  za pomoć MNRO u Odžacima. Ovom posetom nastavljena je dugogodišnja saradnja  škole i ovog udruženja.

Učenička zadruga „Pčelica“ je u prostorijama  opštine predstavila radove učenika  na prodajnim izložbama organizovanim 3. i  5. decembra 2012. godine.

Posebno zadovoljstvo učinili su nam učenici  trećeg tazreda Osnovne škole „Ivo  Lola Ribar“  uzevši učešće u tematskoj radionici  koja je imala za cilj promociju prava osoba sa invaliditetom.

odzaci.jpgodzaci1.jpgslike internat.jpgslike internat1.jpg