Naslovna Aktivnosti Arhiva 2013 Humanost na delu
Humanost na delu Štampa
ponedeljak, 02 decembar 2013 20:19

Povodom obeležavanja Međunarodnog humanitarnog dana, a na predlog članova Učeničkog parlamenta, u osnovnoj školi „Branko Radičević“ u Staparu pokrenuta je akcija „Humanost na delu“. Cilj akcije je bio prikupljanje obuće, garderobe, igračaka, slatkiša i školskog pribora, namenjenih školi za osnovno i srednje obrazovanje sa domom „Vuk Karadžić“ u Somboru. Akcija je trajala od 15.11. do 25.11.2013. godine.

U sredu, 27.11.2013. godine u 10:00 časova članovi Učeničkog parlamenta u sastavu: Milan Milić, Ljubomir Aperlić, Dragana Kovačev i Momčilo Marcikić u pratnji pedagoga škole, Tijane Francuz odneli su prikupljene stvarii predali ih direktorici školeSonji Durut, koja nas je zajedno sa kolektivom lepo ugostila.
Članovi parlamenta su imali priliku da zajedno sa učenicima i njihovim nastavnicima iz škole„Vuk Karadžić“ u okviru radionice prave novogodišnje čestitke. Poseta je završena druženjem uz zahvalnost domaćina na iskazanoj humanosti učenika i kolektiva naše škole.

Tijana Francuz, master pedagog

stapar2.jpgstapar1.jpg