Skip to content

Naslovna Aktivnosti Arhiva 2013 Obeležen Dan osoba sa invaliditetom
Obeležen Dan osoba sa invaliditetom Štampa
ponedeljak, 09 decembar 2013 16:06
Podesite željenu veličinu slova

Povodom 03. decembra, Dana osoba sa invaliditetom, Škola za osnovno i srednje obrazovanje sa domom "Vuk Karadžić" je od 02. do 06. decembra organizovala niz aktivnosti. Ovogodišnji moto manifestacije bio je "Uklonimo barijere, otvorimo vrata: inkluzivno društvo za sve". Pored izložbe radova Učeničke zadruge "Pčelica" i interaktivne prezentacije "Senzorna integracija - upoznajte svoja čula", poseban akcenat je stavljen na sportske aktivnosti. Učenici, roditelji i mnogobrojni gosti su bili u prilici  da prisustvuju prezentaciji različitih sportova, turniru u boulingu, malom fudbalu, ali i časovima gimnastike. Obeležavanje ovog značajnog datuma uspešno je realizovano u saradnji sa Sportskim savezom, Osnovnim školama "Dositej Obradović" i "Ivo Lola Ribar", Kulturnim centrom "Laza Kostić" i Plesnim studijom "Figura".

Realizacija aktivnosti po danima:

PONEDELjAK, 02.12.2013.godina

11.00-12.00 ČASOVA – Prezentacija sportova , realizatori predstavnici Sportskog saveza Sombor - našim učenicima članovi Sportskog saveza Sombora predstavili su osnovne karakteristike sportova – odbojka, kik boks, košarka,američki fudbal. Ovom prilikom učenici su mogli da koriste opremu koja služi za određene sportove i da probaju kroz male vežbe tehnike koje se koriste uodređenim sportovima. Aktivnosti su realizovane u objekatu u ulici Radoja Domanovića 98.
U Galeriji Kulturnog centra „ Laza Kostić“ , u periodu od 17.00 do 19.00 časova predstavljena je izložba radova Učeničke zadruge „Pčelica“ i radova korisnika Dnevnog boravka naše škole. Izložba je bila prodajnog karaktera.

UTORAK, 03.12.2013.godina.

U 10.00 časova učenici osnovne škole od 1 do 4 razreda zajedno sa svojim učiteljicama bili su gosti u OŠ „ Dositej Obradović“ Sombor,: Druženje je realizovano sa učenicima drugog razreda koje vodi učiteljica Mirjana Lazinica. Učenici obe škole družili su se u radionici sa temom „ Lepe reči“.
11.00 – 12.00 časova Fitnes miks – čas je realizovan u organizaciji Sportskog saveza Sombora,članica koje su učenicima predstavile tehnike plesa Zumba. Aktivnosti su realizovane u objekatu u ulici Radoja Domanovića98.
17.00-19.00 časova korisnici Dnevnog boravka i učenici osnovne i srednje škole, predstavnici Učeničkog parlamenta u kullani Bouling, družili su se sa predstavnicima Učeničkih parlamenara iz SŠ„Sveti Sava“ , Gimnazije „ Veljko Petrović“ i Srednje medicinske škole „ dr Ružica Rip“ na turniru u boulingu, a koji je ujedno i deo projekta Udruženja roditelja i ŠOSO sa domom „ Vuk karadžić“ kao partnera.

SREDA, 04.12.2013. godina

18.00 -19.00 časova - u prostorijama Sportskog centra „Soko“ realizovan je čas gimnastike za učenike osnovne škole i njihove roditelje.realizatori ovog događaja bili su gimnastičari i gimnastičarke Sportskog saveza opštine Sombor.

ČETVRTAK, 05.12.2013. godina

11.00 – 12.00 časova – Učenici naše škole učestvovali su u mini turnir u malom fudbalu koji su organizovali i realizovali predstavnici Sportskog saveza Sombor. Nakon igre i takmičenja , članovi Sportskog saveza našim učenicima podelili su diplome .-Aktivnosti su realizovane u objekatu u ulici Radoja Domanovića 98.

PETAK, 06.12.2013. godina

Od 10.00 časova – učenici naše ustanove , predstavnici svakog odeljenja u objektu u ulici Radoja Domanovića 98., družili su se sa učenicima prvog razreda OŠ „ Ivo Lola Ribar“ odeljenja iz Šikare.Pri ovom druženju učenici su imali prilike da se bliže upoznaju sa životnim ciklusom biljaka jabuke i bundeve , njihovim različitim vrstama i ukusima . Kao završni deo ove
radionice učenici su pravili piti od jabuka i bundeve i na kraju se njom i zasladli.
U 12.00 časova u objektu škole na Apatinskomk putu br 29., realizovana je Interaktivna prezentacija KOCKA PO KOCKA, sa prvom u nizu tema koja glasi“ Senzorna integracija - upoznajte čula“.

wp_20131203_11_10_04_smart.jpgpc060063.jpgpc050017.jpgpc030033.jpggimnastika 1.jpg

PONEDELjAK, 02.12.2013.godina
11.00-12.00 ČASOVA – Prezentacija sportova , realizatori predstavnici Sportskog saveza Sombor - našim učenicima članovi
Sportskog saveza Sombora predstavili su osnovne karakteristike sportova – odbojka, kik boks, košarka,američki fudbal.
Ovom prilikom učenici su mogli da koriste opremu koja služi za određene sportove i da probaju kroz male vežbe tehnike koje
se koriste uodređenim sportovima. Aktivnosti su realizovane u objekatu u ulici Radoja Domanovića 98.
U Galeriji Kulturnog centra „ Laza Kostić“ , u periodu od 17.00 do 19.00 časova predstavljena je izložba radova Učeničke
zadruge „Pčelica“ i radova korisnika Dnevnog boravka naše škole. Izložba je bila prodajnog karaktera.UTORAK, 03.12.2013.godina
U 10.00 časova učenici osnovne škole od 1 do 4 razreda zajedno sa svojim učiteljicama bili su gosti u OŠ „ Dositej
Obradović“ Sombor,: Druženje je realizovano sa učenicima drugog razreda koje vodi učiteljica Mirjana Lazinica. Učenici obe
škole družili su se u radionici sa temom „ Lepe reči“.
11.00 – 12.00 časova Fitnes miks – čas je realizovan u organizaciji Sportskog saveza Sombora,članica koje su učenicima
predstavile tehnike plesa Zumba. Aktivnosti su realizovane u objekatu u ulici Radoja Domanovića98.
17.00-19.00 časova korisnici Dnevnog boravka i učenici osnovne i srednje škole, predstavnici Učeničkog parlamenta u
kullani Bouling, družili su se sa predstavnicima Učeničkih parlamenara iz SŠ„Sveti Sava“ , Gimnazije „ Veljko Petrović“
i Srednje medicinske škole „ dr Ružica Rip“ na turniru u boulingu, a koji je ujedno i deo projekta Udruženja roditelja i
ŠOSO sa domom „ Vuk karadžić“ kao partnera.
SREDA, 04.12.2013. godina
18.00 -19.00 časova - u prostorijama Sportskog centra „Soko“ realizovan je čas gimnastike za učenike osnovne škole i njihove
roditelje.realizatori ovog događaja bili su gimnastičari i gimnastičarke Sportskog saveza opštine Sombor.
ČETVRTAK, 05.12.2013. godina
11.00 – 12.00 časova – Učenici naše škole učestvovali su u mini turnir u malom fudbalu koji su organizovali i realizovali
predstavnici Sportskog saveza Sombor. Nakon igre i takmičenja , članovi Sportskog saveza našim učenicima podelili su
diplome .-Aktivnosti su realizovane u objekatu u ulici Radoja Domanovića 98.
PETAK, 06.12.2013. godina
Od 10.00 časova – učenici naše ustanove , predstavnici svakog odeljenja u objektu u ulici Radoja Domanovića 98., družili su
se sa učenicima prvog razreda OŠ „ Ivo Lola Ribar“ odeljenja iz Šikare.Pri ovom druženju učenici su imali prilike da se
bliže upoznaju sa životnim ciklusom biljaka jabuke i bundeve , njihovim različitim vrstama i ukusima . Kao završni deo ove
radionice učenici su pravili piti od jabuka i bundeve i na kraju se njom i zasladli.
U 12.00 časova u objektu škole na Apatinskomk putu br 29., realizovana je Interaktivna prezentacija KOCKA PO KOCKA, sa
prvom u nizu tema koja glasi“ Senzorna integracija - upoznajte čula“.
 


Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja

ZA SVA PRAVNA PITANJA ZAPOSLENI, UČENICI, RODITELJI I DRUGA ODRASLA LICA MORAJU DA SE OBRATE SEKRETARU ŠKOLE

Resursni centar  "Delo" radi svakoga dana.

Koordinator:
Katarina Salkanović   060/568-32-25


Top

© 2010 ŠOSO Vuk Karadžić Sombor.

joomfile.com
Joomla inotur picma