Naslovna Vesti Pokloni za početak školske godine
Pokloni za početak školske godine Štampa
sreda, 13 septembar 2017 21:15

Predstavnicima svih 13 vojvođanskih škola za obrazovanje dece sa smetnjama u razvoju, uručeni su u Pokrajinskoj vladi vaučeri za školske rančeve njihovim učenicima. Školski ranac dobilo je  ukupno 1217 đaka od prvog do osmog razreda, koji pohađaju ove specijalne škole na teritoriji AP Vojvodine.
Pokrajina je namenila ovaj poklon povodom početka nove školske godine, na inicijativu predsednika Pokrajinske vlade Igora Mirovića.

Domaćini prijema za direktore školskih ustanova za obrazovanje đaka sa smetnjama u razvoju, potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice Mihalj Njilaš i pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost prof. dr Zoran Milošević, istakli su da je reč o akciji koja ima nemerljiv značaj, jer je reč o pomoći mališanima koji i pored svojih problema treba da se ravnopravno obrazuju.

svi torbe.jpgmali torbe.jpg