Naslovna Aktivnosti Arhiva 2011 Počela primena Montesori oblika rada
Počela primena Montesori oblika rada Štampa
sreda, 21 septembar 2011 01:00

Školskim razvojnim planom ustanove planirano je unapređenje obrazovno-vaspitnog rada primenom pedagoškog metoda Marije Montesori od septembra školske 2011/2012.godine. Ovakav oblik rada zahteva specifične principe i metode rada, kao i specijalizovan didaktički materijal. Škola je obezbedila adekvatan prostor, nameštaj, izradila i nabavila didaktički  materijal. Opremljena su dva Montesori kabineta u dva objekta ustanove (u ul.Radoja Domanovića 98 i u ul.Apatinski put 29).

Nastavnicima u Osnovnoj školi i Dnevnom centru defektolozi Eva Hekli Šarkezi i Mirjana Marjanović prezentovale su rad po Montesori metodu i upotrebu Montesori didaktičkog materijala.

Montesori 3459.JPGMontesori 3460.JPGMontesori 3461.JPGMontesori 3462.JPGMontesori 3463.JPGMontesori 3464.JPG