Ministarstvo prosvete , nauke i tehnološkog razvoja, na raspisanom Konkursu za dodelu finansijskih sredstava u cilju unapređenja uslova rada učeničkih zadruga u Republici Srbiji,  odlučilo je da sredstva u iznosu od 385.000, 00 dinara dodeli Učeničkoj zadruzi „ Pčelica“  Škole za osnovno i srednje obrazovanje sa domom „ Vuk Karadžić“ Sombor.

29.10. 2021. godine ministar prosvete , nauke i tehnološkog razvoja  Branko Ružić uručio je ugovore o dodeli sredstava, napominjući da je sredstva  ove godine dobilo 11 škola u Republici Srbiji , za koje je ukupno opredeljeno 4 miliona dinara i da će se nastojati da se podrška ovakvim aktivnostima učenika nastavi.