Povodom obeležavanja Dana mađarska revolucije  i u znak sećanja na događaje iz 1848/49 godine, učenici naše škole i bratske škole iz Baje su priredili zajednički program u prostorijama naše škole. Svojim prisustvom Atila Pribila, pomoćnik gradonačelnice za oblast mesne samouprave, uveličao je naš susret. Gosti, njih 50 prisustvovali su i otvorenom času džudo kluba “ Bačka “ Sombora.

Posle priređenog ručka za goste i radnog sastanka u vezi projekta ,,Bez granica“, u kome je naša škola partner i koji će se početi realizovati već od 18.-22. marta ove godine, boravkom 14 naših učenika I 3 nastavnika u bratskoj školi u Baji. Usledilo je polaganje venca na bistu Schweidel Jožefu, učesnicu mađarske buržoaske revolucije, u prostorijama Mađarske građanske Kasine. Posle toga usledio je obilazak znamenitosti Sombora, čime je ovaj, veoma uspešan, program završen.