Decji oktobarski salon

Pod sloganom „ Igra, igra, igrica“, u periodu od 2.oktobra do 10.novembra 2021.godine, održava se 56. Dečiji oktobarski salon Muzeja primenjene umetnosti .

Na ovogodišnji konkurs prijavilo se 60 ustanova, među kojima su predškolske ustanove, osnovne škole, ateljei i likovne radionice, a prema propozicijama konkursa, učestvovala su deca uzrasta od 4 do 14 godina.

Nastavnica likovne kulture Marija Milošević- Paštrović, poslala je na konkurs radove naših učenika šestog razreda osnovne škole, Sare Lazinice i Marka Menićanina.  Selekcioni žiri u sastavu: prof. Marina Kostić, dipl. dizajner tekstila i Marija Labudović, dipl. dizajner i konzervator tekstila, odabrale su 450 radova za izlaganje, među kojima i radove naših učenika.