Učenici naše škole su se oprobali u ulozi žirija za izbor „Nagrada mlade publike“ (Young Audience Award) koja se dodelje u okviru Filmskog festivala „Slobodna zona“.

U periodu od 7. do 11. novembra, pridržavajući se jasnih uputstava i termina, mladi članovi žirija, uz podršku svoje nastavnice, odgledali su tri  filma i ocenili ih glasanjem koje je održano 13. novembra.

Odgledani su filmovi „Životinja“ („Animal“), „Snovi su poput divljih tigrova“ (“Dreams Are Like Wild Tigers“), kao i film „Kraljica komedije“ („Comedy Queen“).

U realizacije gledanja prva dva filma učenicima je pomogla profesorica ETŠ “ Mihajlo Pupin“ Novi Sad, Vesna Prugić, nasnimavanjem glasa na video materijal a gledanje trećeg filma učenicima su olakšali glumci Narodnog pozorišta Sombor koji su došli u školu na projekciju filma i uživo, pred učenicima sinhronizovali film.