Novogodišnji praznici su vreme darivanja i već tradicionalno, učenike naše škole obraduju mnogi humani ljudi, preduzeća, organizacije, udruženja, vrtići, osnovne i  srednje škole, novogodišnjim paketićima.

Učenicima naše škole je i ove godine Kompamija GDI Solution iz Beograda poklonila novogodišnje paketiće, kao i humanitarna organizacija ADRA. Učenici Srednje Poljoprivredno prehrambene škole iz Sombora su obezbedili paketiće za učenike koji borave u domu škole, a članice udruženja “Bakin spomenar” iz Bezdana  su pored paketića obradovali decu ukusnim kolačima. Takođe, učenike su obradovale paketićima i Hauser Ruth i Mirjana Brütsch iz Ciriha.

U okviru akcije pripupljanja paketića za učenike naše škole “Slatkiš po slatkiš – novogodišnji paketić”, radost i osmeh na dečja lica doneli su:

Predškolske ustanove iz Sombora: „Suncokret“,  „Cvrčak 2“, „Bubamara“, „Đurđevak“, „Neven“, „Višnjica“, „Petar Pan“, „Vrapčić“, „Bajka“, „Zvezdice“ i vrtić “Vila“ u okviru objekta OŠ „Dositej Obradović“, Predškolska ustanova „Lalice“ Stapar, „Duga“Gakovo, „Jagodica“ Bački Breg, “Leptirić“Kolut  i 10 objekata u okviru PU“Poletarac“ iz Odžaka: „Park“ Odžaci, „Duga“  B.Brestovac, „Cvrčak“ Srpski Miletić, „Čarolija“ Deronje, „Kolibri“,Bački Gračac, „Leptirić“ Lalić, „Pčelica“Ratkovo, „Suncokreti“Karavukovo i „Maslačak“Bogojevo.

Osnovna škola “Avram Mrazović“, Sombor, “Bratstvo jedinstvo“Sombor, “Petar Kočić“, Riđica, “Nikola Tesla“Kljajićevo, “Ognjen Prica“ Kolut, “Moša Pijade“ Bački Breg, “22. oktobar“ Bački Monoštor, , “Branko Radičević“Odžaci, “Nikola Tesla“Bački Brestovac, “Veljko Vlahović“ Kruščić, i “Branko Radičević“ Stapar.

Srednja škola „Sveti Sava“ Sombor,Srednja medicinska škola „Dr Ružica Rip“ Sombor i Gimnazija i stručna škola „Nikola Tesla“ Apatin.

Hvala svima, od srca. Želimo vam srećne predstojeće praznike.