У петак, 1. децембра, низом активности, сарадњом са другим школама и удружењима, обележавамо Међународни дан особа са инвалидитетом. Централна активност и ове године је пројекат „Види свет мојим очима“, акција оснаживања наших средњошколаца и корисника Дневног боравка  да раде и буду прихваћени. Реализоваће се већ традиционални „Турнир за осмех“, где ће наши средњошколци имати прилику да се друже са својим вршњацима који похађају  средње школе у Сомбору. Остале активности, спортске, музичке и ликовне радионице, биће организоване у нашој школи заједно са основцима из неколико школа у Сомбору, које ћемо угостити. Такође, наша Ученичка задруга „Пчелица“ ће излагати своје радове на изложби „Искорачимо заједно“ коју организује Удружење за помоћ МНРО из Сомбора, са којим континуирано, успешно сарађујемо.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ОСОБА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ

План реализације активности за

ПЕТАК-01.12.2023.

Објекат школе у ул. Радоја Домановића 98

ТУРНИР ЗА ОСМЕХ

(куглање и дружење са ученицима средњих школа)

10:00-11:30

Куглана „Bowling Stones“

СПОРТСКЕ АКТИВНОСТИ

(Уз учешће ученика других основних школа)

11:30-12:50

*сала за физичко

ЛИКОВНА РАДИОНИЦА

(Уз учешће ученика других основних школа)

11:30-12:50

*ученичка задруга „Пчелица“

ПРОДАЈАНА  ИЗЛОЖБА  УЧЕНИЧКЕ

ЗАДРУГЕ „ПЧЕЛИЦА“

Соколски дом Сомбор, у оквиру  изложбе у организацији Удружења за помоћ МНРО Сомбор „Искорачимо заједно“

10:30-16:00

„ВИДИ СВЕТ МОЈИМ ОЧИМА“ –активности у оквиру практичне наставе средње школе заједно са корисницима Дневног боравка 09:00-12:00

„Далматински подрум“

„ГОДО“ ресторан и кафић

„Joker card“ кафић

Продајно место цвећаре „Тања“(пијаца у ланцима)

Ученици смера: цвећар и сервир и корисници Дневног боравка

РЕАЛИЗАТОРИ

Дефектолози –  предметни наставници и наставници индивидуалне наставе

План реализације активности за

ПЕТАК-01.12.2023.

Објекат школе у ул. Апатински пут 29

СПОРТСКЕ

АКТИВНОСТИ

ЛИКОВНА РАДИОНИЦА

Посета изложби ”Искорачимо заједно”

ВРЕМЕ РЕАЛИЗАЦИЈЕ

Време реализације активности: за време боравка деце у развојно-предшколским групама са наставницима васпитачима, и за време модула (стимулативна подршка ученицима) – заједничке активности.

РЕАЛИЗАТОРИ

Дефектолози – наставници и наставници индивидуалне наставе (у објекту на Апатинском путу).